Theatercollege: Chaos in de Westerse wereld

  • Beatrice de Graaf, historicus en faculteitshoogleraar Geesteswetenschappen, Universiteit Utrecht
  • maandag 23 februari 2026
  • 20.00 uur
  • Koninklijke Schouwburg, Korte Voorhout 3, Den Haag
23 februari

Kosten

€ 31,50 p.p. leden

€ 34,00 voor introducé

Vervoer

€ 22,50 p.p.

Boeken!

Te boeken tot en met: 25 januari 2026

In dit Theatercollege laat historicus Beatrice de Graaf overtuigend zien hoe het heden beklemmend lijkt op vroegere tijden én er juist ook geruststellend van verschilt. Hoe kunnen wij met kennis van het verleden sluimerend gevaar voor de democratische rechtsorde herkennen, of onze angsten juist relativeren?
Trump en Musk transformeren Amerika radicaal. En zetten een verdeeld Europa buitenspel nu zij handjeklap spelen met Poetin. In heel Europa dromen rechts-radicale politici inmiddels hardop van ongehinderde macht. Nu democratie wereldwijd onder druk staat en sterke leiders weer aan knoppen zitten, doemen spoken uit het verleden op.
Aan de hand van originele dwarsverbanden en scherpe analyses neemt Beatrice u mee langs de kantelpunten van de democratie. Van de donkere jaren ‘30 tot de vroege 19e eeuw, Beatrice leert door het verleden anders te kijken naar het nu.
Aan de hand van historische beelden en pakkende verhalen neemt zij u mee terug in de tijd.
Chaos in de Westerse wereld is een geschiedenisles voor iedereen die klaar wil zijn voor de toekomst.

Foto: Koninklijke Schouwburg